مهاجرت به نروژ و گرفتن اقامت و تحصیل در نروژ

کشور های اسکاندیناوی یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت هستند. زیرا از حیث رفاه اجتماعی حرف اول را در بین کشور های دنیا می زنند. یه همین دلیل است که ما  مهاجرت به نروژ را به شما پیشنهاد می کنیم. نروژ دارای خصوصیات خاصی می باشد که این کشور را از سایر کشورهای جهان متمایز می کند.چاه های غنی نفت، جاذبه های توریستی بی نظیر این کشور از جمله این خصوصیات است. که موارد ذکر شده در مطالب فوق باعث افزایش مهاجرت به نروژ می شود.این کشور شامل 19 استان و 448 شهرستان می‌باشد، بخشداری هر شهرستان در زبان نروژی کمدن نام دارد که موظف به اجرای قوانین و سروسامان دادن به زندگی مردم هستند. این کشور با توجه به وسعت بالای 300هزار مترمربعی جمعیتی در حدود چهارمیلیون و 380 هزار نفر دارد.امروزه نروژ یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود چرا که کشاورزی در این کشور از رونق بسیار بالایی برخوردار است و حتی یکی از بهترین و مرغوب‌ترین چاه‌های نفت دنیا را دارا می‌باشد که عده زیادی در پالایشگاه‌های نفت مشغول به کار هستند. میزان تحصیلات در نروژ ، درآمد ماهانه، امید به زندگی، بهداشت و تغذیه منطبق بر استانداردهای سازمان ملل می‌باشد و این استانداردها کاملا رعایت شده است. امید به زندگی در بین مردم این کشور تا 79 سال هم افزایش یافته است و موجب شده مردم آینده روشنی را برای خود تصور کنند. پایتخت این کشور اسلو می‌باشد وطبق استانداردهای متعارف زندگی در رده اول می‌باشد.

برای اخذ اقامت نروژ چندین طرق وجود دارد : اخذ اقامت نروژ از طریق تحصیل / اخذ اقامت از طریق ازدواج / اخذاقامت نروژ از طریق کار.

روش تحصیل در نروژ به صورت لیسانس، فوق لیسانس و دکترا اداره می شود که بیشتر از 200 دوره در دوره ی فوق لیسانس به زبان انگلیسی برگزار می گردد و نیز تعداد بسیاری از دانشگاه های نروژ مقطع لیسانس رابه زبان انگلیسی برگزار می کنند. کلیه ی موسسات و کالج ها و دانشگاه ها در مناطق نروژ  درخواست مهاجرت جهت تحصیل در نروژ را می پذیرند.کلیه ی دوره های تحصیلی در کشور نروژ برای مهاجران بین المللی رایگان می باشد. شروع دوره ها از اواسط آگوست و پایان آن در اواسط ژوئن است. در نروژ مدت زمان دوره های تحصیلات تکمیلی به این گونه می باشد که در آن طول دوره ی لیسانس 3 سال و طول دوره ی فوق لیسانس 2 سال و طول دوره دکترا 3 سال است که شهریه هر ترم بین 300 تا 600 کرون می باشد.( واحد پول نروژ یورو نیست)

/ 0 نظر / 88 بازدید