مهاجرت به ایتالیا و گرفتن اقامت و تحصیل در ایتالیا

جمهوری ایتالیا در قسمت جنوبی اروپا واقع شده و پایتخت آن شهر رم است. علاوه بر شبه‌جزیره ایتالیا، شامل دو جزیره عظیم دریای مدیترانه، سیسیل و ساردینی است.ایتالیا از شمال با کشورهای فرانسه، سوئیس،اتریش و اسلوانی هم‌مرز است. ایتالیا در درون خود هم دو ایالت مستقل را جای داده است: «واتیکان و سن‌مارینو»این کشور خاستگاه هنر و فرهنگ بسیاری از کشورهای اروپایی است و مهد دوره رنسانس در اروپا می باشد. پایتخت ایتالیا، رم، مرکز تمدن دنیای غرب و مذهب کاتولیک در جهان است.واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیاییاست. جمعیت ایتالیا ۶۰میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۱.۶درصد مردم آن مسیحی هستند.
کسانی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند میتوانند از طریق اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایند.مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزا جهت تحصیل در ایتالیا شرایطی خاص دارد که در ادامه مطالب بطور کامل توضیح خواهیم داد. کشور ایتالیا مهد هنر اروپا می باشند. و بسیاری از جوانان از سرتاسر دنیا آرزوی راه یابی به دانشگاه های ایتالیا را دارند که این موضوع باعث درخواست جوانان برای اقامت ایتالیا و تحصیل در این کشور شده است.
برای مهاجرت جهت تحصیل در ایتالیا سه مسئله حائز اهمیت است:
- اخذ پذیرش از دانشگاه
- اخذ ویزای تحصیلی
- رشته انتخابی برای ادامه تحصیل
کسانی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند میتوانند با ورود به دانشگا های ایتالیا راه را برای خود راحت کنند.تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا یکی از راه های اخذ ویزای کاری ایتالیا و در نهایت گرفتن ویزای این کشور به شکل دائم می باشد.هزینه کالج ها در کشور ایتالیا هر سال تقریبا 12000-13000یورو و مخارج روزانه هر ماه حدود1200 یورو می باشد.

/ 0 نظر / 76 بازدید