مهاجرت به اروپا وگرفتن اقامت و تحصیل در اروپا

قاره اروپا در شمال کره زمین قرار گرفته و بعد از اقیانوسیه، دومین قاره کوچک در دنیا است. قاره اروپا با قاره آسیا در یک پهنه خشکی قرار دارند و با همدیگر اورآسیا را بوجود می آورند. خط مرزی میان اروآسیا را کوه‌های آرال تشکیل می‌دهند.
مساحت قاره سبز تقریبا ۱۰ میلیون کیلومتر مربع میباشد و تقریبا ۷۳۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این جمعیت یازده درصد از جمعیت کل دنیا را تشکیل می‌دهند.با وجود مساحت نسبتاً کم خود، اروپا پس از آسیا دومین قاره جهان از نظر تراکم جمعیت است. اروپا در اصل شبه جزیره‌ای در شمال غرب اوراسیا و در شمال قاره آفریقا است. اروپا که به دلیل قرار گرفتن در منطقهٔ معتدل شمالی به قاره سبز معروف است بین آب‌های دریای خزر و دریای سیاه در جنوب شرقی، مدیترانه در جنوب، اقیانوس اطلس درغرب و دریای آدریاتیک در شمال قرار دارد. اروپا هم‌چنین جزایر بسیاری دارد که از جزایر بزرگ آن می‌توان به جزایر بریتانیا و ایسلند اشاره کرد. شماری از شهرهای مهم و تاریخی جهان ازجمله لندن، رم، مسکو، آتن، و برلین در اروپا قرار گرفته‌اند.

یک‌سوم از زمین‌های این قاره قابل کشاورزی است که این درصدی بسیار بالاتر از دیگر قاره‌های جهان است. آب‌وهوای آن نیز در کل معتدل است و انسان از ده‌ها هزار سال پیش از قاره اروپا سکونت یافته‌است. وجود جریان آب گرم موسوم به گلف استریم که از اقیانوس به آب‌های غربی اروپا جریان دارد باعث معتدل شدن آب‌وهوای آن شده‌است. بیشتر مردم قاره اروپا سفیدپوست هستند و درصد بالای آن‌ها به زبان‌های هندواروپایی سخن می‌گویند.

پهنه قاره اروپا به طور کل دارای ارتفاع کمی است اما کوه های آلپ، پیرنه، کارپات و بالکان از این قاعده جدا است. مجموعه رودهای مهم اروپا عبارتند از ولگا، دانوب، راین، رون، و البه. بزرگ‌ترین رود اروپا ولگا است. این مجموعه رودها در منتقل کردن مردم و کالا کمک زیادی به اهالی این قاره می‌کند.

شرایط قاره سبز که در بالا ذکر شده باعث شده تا افراد زیادی تقاضای مهاجرت به اروپا و یا گرفتن اقامت اروپا باشند.

/ 0 نظر / 64 بازدید